Implantáty

Zubní implantáty – cena, využití a postup aplikace

Zubní implantáty – k čemu slouží?

Implantáty mají dvojí využití: umožní nahradit snímatelnou protézu pevným můstkem a odstraní nutnost broušení zdravých zubů kvůli zhotovení můstku. Jestliže chybí jeden zub nebo skupina zubů, zubní implantáty opatřené korunkami nebo můstky chybějící zuby nahradí.

zubní implantáty - cena

Jak se zubní implantáty zavádí?

Zavedení implantátu se v žádném případě nemusíte obávat. Provádí se na zubařském křesle v místním znecitlivění, zaručujícím zcela bezbolestný průběh. Implantace jednoho implantátu trvá přibližně 30 minut. Po zákroku odcházíte domů. Pooperační obtíže jsou překvapivě mírné.

Implantát se ponechává vhojovat 3 měsíce, po tuto dobu není v ústech vidět. Vhojovací období slouží k tomu, aby se implantát s kostí pevně spojil.

Základní podmínkou úspěchu zavedení implantátu je dokonalá a trvale prováděná dentální hygiena. Podle pokynů lékaře a dentální hygienistky je třeba zuby a zubní implantáty velmi důkladně čistit pomocí zubního kartáčku.

V opačném případě se implantát může z organizmu vyloučit. K dokonalému čištění bezprostředního okolí implantátu může být, po dohodě s pacientem, tvar zadních umělých zubů uzpůsoben, korunky nemusí přiléhat až k dásni. Tvar předních zubů je z estetických důvodů normální.

Zubní implantáty – cena

Cena implantátu:               od 12.000,- Kč

Korunka na implantát:      od 12.000,- Kč

Životnost implantátů: 90% implantátů je po 20 letech stále zcela intaktní.

Omezená implantace – po 2 až 6 týdnech léčení

Pozdější implantace – 3-4 měsíce po odstranění zubu

Implantát a čelistní kost, pouze malá kostní ztráta – 0,2 mm – v prvním roce implantace.

Máte nějaké dotazy? Napište nám, nebo zavolejte ⇒