Implantáty

Zubní implantáty cena Ústí nad Labem, využití a postup aplikace implantátů.

Zubní implantáty – k čemu slouží?

Implantáty umožní nahradit snímatelnou protézu pevným můstkem a odstraní nutnost broušení zdravých zubů kvůli zhotovení můstku. Jestliže chybí jeden zub nebo skupina zubů, zubní implantáty opatřené korunkami nebo můstky chybějící zuby nahradí.

Pokud bude nutné v budoucnu vytrhnout další zuby, korunku či můstek můžeme nahradit rozsáhlejší rekonstrukcí chrupu. A to je velká výhoda implantátů – v případě potřeby jsou využitelné opakovaně. Nemusíte po každé změně platit znovu celou částku za rekonstrukci chrupu.

Zubní implantáy

Co je to zubní implantát

Zubní implantáty jsou umělé náhrady chybějících zubů, které jsou napevno upevněné do kosti horní nebo dolní čelisti. Na implantáty se připevní korunky nebo můstky a díky tomu můžeme nahradit chybějící zuby.  Na implantáty můžeme také připevnit zubní protézu a nahradit tak všechny zuby.

Jaké zubní implantáty používáme?

Nejčastěji používáme implantáty z čistého titanu, kterého si naše tělo a náš imunitní systém nevšímá a nevnímá ho jako cizorodý materiál.

Pokud máte alergii na titan, nabídneme vám keramické zirkon-oxidové implantáty. Tento materiál se používá v medicíně například na výrobu kloubů

Implantáty jsou v kosti velmi stabilní, rána po aplikaci se rychle a kvalitně se hojí.

Existuje několik druhů implantátů. Na úvodní bezplatné konzultaci probereme možnosti a navrhneme nejlepší možné řešení. Podívejte se, jaké druhy zubních implantátů nabízíme >>

zubní implantáty ceny Ústí nad Labem

Jak se zubní implantáty zavádí?

Zavedení implantátu se rozhodně nemusíte obávat. Implantaci provádíme na zubařském křesle v místním znecitlivění, které zaručuje naprosto bezbolestné ošetření. Zavedení jednoho implantátu trvá zhruba 30 minut. Po zákroku můžete odejít domů. Pooperační obtíže jsou překvapivě mírné.

Implantát je vložen v několika krocích. Po orální dezinfekci se dáseň nařízne. Se zvětšující se velikostí vrtáků se udržuje ideální poloha v kosti, potom se zašroubuje zubní implantát a rána se pevně zašije. Není nutné stehy odstraňovat, protože se jedná o materiál, který se samovolně rozpouští.

Dáseň je obvykle zhojená do 2 týdnů po zavedení implantátu.

Po zákroku začíná doba hojení, která trvá asi osm až deset týdnů, protože to je doba, po kterou musí implantát srůst do kosti. Na žádost pacienta můžeme ve spolupráci s naší laboratoří provést do dvou až tří dnů provizorní protézu (předběžnou péči).

Po zahojení implantátů se vytvoří protetická opěra a zašroubuje se do implantátu. Teprve potom lze použít protézu.

Jaká je životnost zubních implantátů

Pro úspěšné zavedení implantátu je velmi důležitá dokonalá a trvale prováděná dentální hygiena. Zuby a zubní implantáty je důležité pečlivě čistit pomocí zubního kartáčku, mezizubních kartáčů a dentální nitě. Jak správně zuby čistit vám ukáže zubní lékař i dentální hygienistka.

Pokud nebudou zuby pečlivě čištěny, může organismus implantát z organizmu vyloučit. K dokonalému čištění bezprostředního okolí implantátu může být, po dohodě s pacientem, tvar zadních umělých zubů uzpůsoben, korunky nemusí přiléhat až k dásni. Tvar předních zubů je z estetických důvodů normální.

Průměrná délka životnosti implantátů může být při správné péči i více než 15 let.

Výhody zubních implantátů:

Není třeba brousit zdravé zuby
• Zubní náhrady – korunky, můstky a protézy jsou pevně usazeny v ústech
• Dokonalé obnovení funkce a estetiky
Snížení úbytku kostí po ztrátě zubů a tlakem snímacích náhrad
• Možnost mluvení, kousání a vnímání chuti jako u vlastních zubů
Zlepšení kvality života na mnoho let

Jaké jsou podmínky pro zavedení zubního implantátu?

Pro zavedení implantátu je třeba mít dostatečné množství zdravé, kvalitní kosti v čelistech.
Pokud není dostatečné množství kosti, můžeme použít techniky pro dostavbu kosti, ale pouze v omezené míře podle individuálních podmínek pacienta.

Před aplikací implantátů provádíme komplexní vyšetření stavu chrupu. Je třeba ukončit všechna nutná ošetření, např. úpravu výplní, korunek, nevyhovujících můstků, odstranění převislých výplní, léčbu zánětů, odstranění zubního kamene.

Musí být také provedeno vyšetření celkového zdravotního stavu pacienta.

Existuje věková hranice pro ošetření pomocí implantátů?

Pro aplikaci zubních implantátů je nutné ukončení růstu čelisti. Proto platí pouze spodní věková hranice 16 let. Horní věková hranice není. Záleží jen na zdravotním stavu pacienta a stavu jeho čelistí.

Jak dlouho po vytržení zubu je nutné čekat na implantát?

Lhůta pro aplikaci implantátu záleží na umístění zubu, množství kosti, stavu ústní hygieny a celkovém zdravotním stavu pacienta.

Ihned po vytržení zubu se může obvykle aplikovat implantát u jednokořenných zubů, pokud jsou vhodné podmínky pro implantaci.

V ostatních případech lze obvykle implantovat 1-2 měsíce po vytržení zubu.

Není vhodné dobu pro zavedení implantátu prodlužovat. Bez náhradního zubu postupně ubývá šířka a výška kosti a vznikají komplikace pro další ošetření. Díky tomu může dojít k nutnosti dostavby kosti a k delšímu hojení a vyšším finančním nákladům.

Proces péče o zubní implantáty v naší praxi

Při vkládání implantátů je třeba očekávat několik schůzek.

První návštěva – bezplatná konzultace:

Během bezplatné konzultace s jedním z našich zkušených a kvalifikovaných implantologů provedeme předběžné vyšetření včetně RTG záznamu.

Podrobně vám vysvětlíme

  • postup,
  • preventivní opatření,
  • následnou péči a rizika při implantaci.

Při první návštěvě se vytvoří panoramatický snímek, aby se určilo, zda je čelist vhodná pro implantaci nebo zda je vyžadováno zvětšení kosti. Zubař s vámi projde celý proces krok za krokem, od zavedení implantátu po konstrukci, takže budete předem vědět nutný čas pro ošetření, počet návštěv a celkové náklady.

Druhá návštěva – vlastní implantace:

Jsou-li splněny všechny požadavky na úspěšnou implantaci, provede se schůzka pro vlastní implantaci. Pokud máme podrobné zprávy (aktuální RTG snímek, kartu pacienta nebo fotografie), můžeme implantovat také ve výjimečných případech v den konzultace.

Pobyt není nutný, pacient může odejít po přímém zásahu, pokud se cítí pohodlně. Řízení je zakázáno. Na žádost pacienta je možná noc zdarma v jednom z našich útulných apartmánů.

Proběhne implantace a přišijí se dásně, potom bude probíhat fáze hojení po dobu 2–4 měsíců.

Třetí návštěva:

Implantát se obvykle léčí 2 – 4 měsíce a během této doby zcela dorůstá do čelisti.
Za účelem přenesení polohy zubního implantátu do zubní laboratoře je proveden otisk pomocí převáděcího sloupku (otiskovací sloupek). V laboratoři se podle otisku vytvoří jeden nebo více náhradních zubů přesně na míru. Díky tomu budou náhradní zuby k nerozeznání od vašich vlastních.

Čtvrtá návštěva:

Při čtvrté návštěvě vyzkoušíme a zkontrolujeme modelu v ústech pacienta. Provádí se tzv. „Vosková zkouška“, tj. náhradní zuby jsou připevněny k základní desce voskem.
Během zkoušky může zubař přesně ovládat polohu zubů, kousnutí a uzavření čelisti. Menší chyby, které lze pozorovat při pohybu, jsou pak opraveny zubním technikem v laboratoři.

Pátá návštěva:

Zubní technik potřebuje několik dní na jednoduché korunky a až tři týdny na velké mosty nebo protézu. Po uplynutí této doby jsou vaše nové zuby připraveny a zubař je upevní v ústech na implantátech.

U jednoduchých služeb, jako je jediný most nebo korunka, se doba zpracování zkrátí na 3 až 4 návštěvy.

Zubní implantáty cena Ústí nad labem

Cena implantátů má dvě části – cenu za zavedení implantátů a cenu za náhradu zubů.

Kompletní ceník najdete tady >>

Životnost implantátů: 90% implantátů je po 20 letech stále zcela intaktní.

Omezená implantace – po 2 až 6 týdnech léčení

Pozdější implantace – 3-4 měsíce po odstranění zubu

Implantát a čelistní kost, pouze malá kostní ztráta – 0,2 mm – v prvním roce implantace.

Druhy zubních implantátů >>

Máte nějaké dotazy? Napište nám, nebo zavolejte >>

Zubní Rentgen 3D: Přesný pohled do světa vašich zubů

Zdraví zubů je neocenitelné a správná péče o ně je klíčová pro udržení úsměvu plného zdravých a krásných zubů. Při návštěvě zubní kliniky je zubní rentgen 3D jednou z nejdůležitějších diagnostických metod, které nám poskytují detailní informace o stavu zubního systému.

Co je to zubní rentgen 3D a proč byste si měli udělat tento snímek?

Zubní rentgen 3D, známý také jako CBCT (Cone Beam Computed Tomography), je pokročilá technologie, která umožňuje vytvořit trojrozměrný obraz zubů, čelistí a okolních struktur.

Existuje několik důvodů, proč byste měli zvážit zubní rentgen 3D.

Přesná diagnóza: Díky trojrozměrnému obrazu lze přesněji diagnostikovat a plánovat léčbu. Rentgen 3D umožňuje lékařům získat komplexní informace o stavu zubů, kořenů, dásní a kostní struktury. To je zvláště užitečné při složitých zubních problémech, jako jsou záněty, abscesy, cysty nebo ztráta kostní hmoty.

Přesné implantace zubů:

Pokud uvažujete o implantaci zubu, zubní rentgen 3D je nezbytným nástrojem. Pomáhá lékařům přesně zmapovat kostní strukturu, určit optimální umístění implantátu a minimalizovat riziko komplikací během chirurgického zákroku.

Detekce skrytých problémů:

Zubní rentgen 3D umožňuje odhalit problémy, které by jinak mohly zůstat nepovšimnuty. Patří sem například nádory, anomálie kořenů, zlomeniny čelisti nebo abscesy. Časná diagnóza těchto problémů umožňuje rychlou a účinnou léčbu.

Individualizovaná péče

S trojrozměrným obrazem vašich zubů může zubní lékař lépe přizpůsobit léčebný plán vašim individuálním potřebám. To vám umožňuje získat péči, která je přesně na míru vašemu zdravotnímu stavu a zubním problémům.

Naše zubní klinika je vybavena moderním zubním rentgenem 3D, který poskytuje vysokou kvalitu obrazu s minimálním ozařováním. Společně s naším týmem zkušených zubních specialistů vám můžeme poskytnout nejlepší péči a diagnózu založenou na důkladných a přesných informacích.

Zuby jsou cenným pokladem, který stojí za ochranu. A zubní rentgen 3D je klíčem k tomu, abyste si udrželi svůj úsměv plný zdraví a krásy. Navštivte naši zubní kliniku a zažijte přesný pohled do světa svých zubů díky zubnímu rentgenu 3D.

Sledujte nás také na Facebooku >>

zubní implantáty cena Ústí nad Labem