Teleskopické protézy

Teleskopické protézy zatím v Čechách málokdo dělá, přitom mají velkou výhodu, a to, že opravdu drží. Jsou připevněny na 2,3,4 nebo 6 vlastních oploštěných pahýlech . Pokud některý ze zubů pahýlů se stane nefunkční  a upadne, protéza ve většině případů může dále fungovat.

Teleskopické protézy jsou ideální

  • pro seniory díky jednoduché manipulaci,
  • pro lidi kteří ji mají horší jemnou motoriku.

Druhy zubních protéz

Existují dva různé typy zubních protéz pro zářivě bílé zuby:

a) Pokud má pacient stále zdravé zuby nebo pokud mohou být zachovány, použijí se teleskopické protézy (zubní náhrada).
b) Pokud pacient již žádné zdravé zuby nemá, používá se celková protéza (zubní náhrada).

Teleskopický můstek

Pokud je vlastních zubů dostatek, můžeme zhotovit teleskopický můstek, který nezasahuje na patro. Pokud je vlastních zubů málo, doporučujeme teleskopickou protézu, která má na patře malý třmen, který spojuje obě strany protézy.

Teleskopická protéza

Teleskopická protéza je „částečná protéza připojená k teleskopickým korunkám“. Teleskopické korunky mají také podpůrnou a přidržovací funkci. Jedná se o snímatelnou zubní protézu, která slouží k nahrazení chybějících zubů.

Teleskopické korunky jsou dvojité korunky. Skládají se ze dvou korunek na sobě. Vnitřní korunky (primární teleskopy) jsou pevně zatmeleny, vnější korunky (sekundární teleskopy) jsou připevněny k odnímatelné částečné protéze. Teleskopická protéza je udržována na místě statickým třením mezi primární a sekundární korunkou.

Proč zvolit teleskopické protézy?

Pokud přemýšlíte o snímatelné protéze, ale zároveň je pro vás důležité pohodlí, je pro vás ideální teleskopická protéza.
Velkou výhodou teleskopických korunek je možnost vytvářet velmi stabilní a funkčně dokonalé zubní protézy i při zbývajících 2 až 3 zubech.
Pro přípravu teleskopické protézy je zapotřebí několik schůzek.
Velmi dobrá rozšiřitelnost. Protéza může být kdykoliv prodloužena, opravena nebo doplněna (např. po ztrátě zubů).

Životnost teleskopické protézy

Úhledně vyrobená teleskopická protéza, která je pravidelně kontrolována a čištěna, vydrží desítky let a poskytovat tak stejnou služby.

Teleskopické protézy se mohou dále rozšiřovat

Teleskopické protézy mají perfektní stabilitu. Pokud je k dispozici dostatek vlastních zubů, vyrobí se teleskopický můstek, který nezasahuje na patro.

Pokud už chybí více zubů a nestačí pouze můstek, doplníme protézu o patrový třmen.

Velkou výhodou těchto protéz je to, že nejsou plně závislé na prognóze všech zbylých zubů jako u jiných typů snímatelných protéz. Pokud přijdete o další zub, nemusíme vyrobit novou protézu, pouze upravíme protézu podle aktuální situace v laboratoři.  Díky tomu mají protézy mnohonásobně zvýšenou životnost.

Kompletní ceník >>
zubní teleskopické protézy

Nemáte dostatek zubů pro teleskopickou protézu? Řešením je celková snímatená protéza >>

Máte nějaké dotazy? Napište nám, nebo zavolejte >>

Sledujte nás také na Facebooku >>