Korunky a můstky

Zubní korunka a můstek

Zubní korunka a můstek potřebují pro aplikaci zachované kořeny původních zubů, na které se korunky nasadí. Keramické můstky potřebují dva a více zachovalých zubů.

Pokud jste nespokojeni se vzhledem vašich zubů, které jsou značně poškozené, či dokonce některé chybí, můžete být vhodným uchazečem pro keramické korunky či keramické můstky. Pro aplikaci keramických korunek jsou nutné zachované kořeny původních zubů, na které se korunky nasadí. Keramické můstky potřebují dva či více zachovalých zubů.

Jak probíhá příprava na zubní korunky a můstky

  • Lékař nejprve zbrousí zub do požadovaného, nejčastěji kónického tvaru.
  • Poté lékař udělá mechanický otisk zbroušeného zubu, případně i okolních zubů a zubů v proti skusu.
  • Podle tohoto otisku do týdne zubní laboratoř zhotoví keramickou korunku či keramický můstek.
  • V době mezi obroušením zubů a nasazením keramických korunek či keramických můstků dostanete provizorní zubní náhradu, která vám zajistí bezproblémový společenský kontakt i konzumaci potravy.

 zubní korunka a můstek

Jaká je životnost keramických korunek a keramických můstků?

Lze říci, že keramické zubní korunky a můstky mají velmi dlouhou životnost, nicméně je limitována životností kořenů, na kterých je keramická korunka či keramický můstek upevněn. Vliv na životnost keramické korunky nebo keramické můstky má péče.

Co znamená metalokeramická korunka?

Způsob zubní náhrady, při kterém se na obroušený zub nasadí metalokeramická korunka, která se skládá z kovové kapny, na kterou se pomocí fasetovací techniky napálí fasetovací keramika formou a odstínem podobně přirozenému zubu a zbylému chrupu.

Nevýhody metalokeramické korunky členu můstku oproti celokeramické zirkonové korunce členu můstku:

  • snášelivost – čím dál tím víc pacientů reaguje na kov v ústech alergicky
  • není průsvitná
  • tmavý okraj na přechodu z korunky na dáseň – v průběhu času se okraj dásně ještě více stáhne a ztmavne a to znamená, že časem může být vidět

zubní korunka a můstek


Co znamená celokeramická zirkonová zubní korunka a můstek?

Způsob zubní náhrady, při kterém se na obroušený zub nasadí korunka, která se skládá ze zirkonové kapny – členu můstku, na kterou se pomocí fasetovací techniky napálí fasetovací zirkonová keramika formou a odstínem podobně přirozenému zubu a zbylému chrupu.

Výhody zirkonové korunky oproti metalokeramické korunce:

Tím, že se u zirkonoxidu jedná o průsvitný a chemicky nereaktivní materiál, ukázalo se v minulém období, že je zirkon ten pravý materiál pro ústní dutinu.

Jak pro alergiky, tak i pro zdravotně slabší pacienty se mohou negativní reakce zirkonové korunky prakticky vyloučit. Povrch je tak hladký, že se zubní povlak na zubech těžce udrží, což usnadní zubní hygienu. Že se jedná o keramický materiál, je jeho tepelná izolace několika násobně vyšší než u kovu a kovových slitin. Nemusíte se bát nepříjemných pocitů při příjmu horkých nebo studených nápojů a jídel.

Zirkonoxid je keramika na konstrukce, na které se po zhotovení napálí fasetovací keramika. Tato se nanáší s ohledem na individuální situaci a odstín zbylých zubů pacienta. Vznikne celokeramický zub s pevností kovového, který od přírodního zubu rozpozná už jenom odborník. S tím,že je zirkonová keramika extrémně pevná i při tenké tloušťce korunky, Vám Váš zubař může zachovat více vlastní zdravé substance zubu při broušení.

 

Zubní korunka a můstek – ceny bez příspěvku pojišťovny:

Metalokeramická korunka – cena

1 korunka:   3.800,- Kč

 

Zirkonová korunka – cena

1 korunka:   5.300,- Kč

Máte nějaké dotazy? Napište nám, nebo zavolejte ⇒