Dentální hygiena

Dentální hygiena Ústí nad Labem/ Profesionální čištění zubů

Dentální hygiena Ústí nad Labem

Zdravý a krásný chrup je symbolem zdraví a mládí. Kdo o sebe pečuje, chce mít i krásné zdravé bílé zuby. Udržet zuby v takovémto perfektním stavu ale vyžaduje pravidelnou péči profesionálů. I při nejlepší péči sami doma neodstraníte zubní plak a kámen z těžko dostupných míst.

Chcete pro zdraví svého chrupu udělat maximum? Objednejte se ještě dnes na dentální hygienu >>

dentální hygiena Ústí nad Labem

Proč chodit pravidelně na dentální hygienu?

 • Dentální hygiena udržuje a zlepšuje zdraví ústní dutiny odstraněním veškerého zbarvení zubů a usazenin/plaku.
 • Dentální hygiena brání pozdějšímu periodontálnímu onemocnění (prevence paradentózy).
 • Pro dlouhodobé zdraví zubů a dásní by mělo být profesionální čištění zubů prováděno dvakrát ročně.
 • Zubní hygiena má také terapeutické účinky.
 • Usazeniny jsou pomocí jednotky „Airflow“ zcela a intenzivně fluoridovány.
 • Bakteriální plak je odstraněn a riziko zubního kazu je minimalizováno.

Součástí zubní hygieny je rovněž precizní vyšetření stavu dásní a zjištění všech faktorů ovlivňujících možnosti opravdu komplexní péče o zuby.

Kombinací vhodné domácí a profesionální hygienické péče pak dosáhneme stavu, kdy krvácející dásně a zápach z úst budou patřit již minulosti, která se nebude opakovat.

Součástí dentální hygieny je také pískování zubů

Pokud máte sklon ke zvýšenému usazování pigmentu na zubech, pískování zubů vám zuby krásně vybělí. Pigment se na zubech hodně usazuje hlavně Pokud pijete hodně kávy, ovocných nebo černých čajů a pokud kouříte.

Černé skvrny na zubech odstraníme přístrojem air flow. Přístroj pod tlakem vypouští vodu se speciálně upravenou jedlou sodou, která odstraní vnější pigment ze zubů. Pískování zubů nepoškozuje zubní sklovinu.

Po pískování budete mít krásný, zářivě bílý úsměv.

Jak probíhá pískování?

Při spuštění přístroje se uvolní stlačený vzduch, který prochází přes nádobku s práškem. Vzduch s sebou strhává částečky prášku a mísí se s destilovanou vodou. První jde vzduch, pak prášek a naposledy voda. Proud směsi dopadá na povrch zubu pod tlakem 20-30 kg/cm2. Rychlost dopadajících částic je 800 km/hod., čímž se povrch zubu čistí, ale zároveň se z povrchu odráží. Přitom vzniká mlhovina-aerosol z prášku, kapek vody, z plaku uvolněných bakterií a odumřelých buněk. Vzniku infikovaného aerosolu se nedá zabránit a je třeba při čištění chránit jak pacienta, tak ošetřujícího. Koncovkou se neustále pohybuje, provádí se kroužky, vlnovky nebo ovály. Nikdy se nezůstává na jednom místě. Při pískování se odvádí proud směsi přímo do odsávací kanyly. Během ošetření má klient nasazený rozvěrač, který chrání rty a ochranné brýle na oči.

TESTY VARIOR – PREVENCE PARODONTITITY

Analýza parodontálních patogenů

Laboratorní testy pro potvrzení diagnózy, výběru a kontrola cílené terapie při léčbě parodontitidy. Test umožňuje identifikaci bakterií způsobujících parodontózu.

 • Odběr se provádí jednoduše a bezbolestně přímo v naší zubní ordinaci
 • Odhalení až 11-ti nejvýznamnějších parodontálních patogenů
 • Výsledková laboratorní zpráva s návrhem ATB léčby je k dispozici do 5 pracovních dní od doručení vzorku

Proč byste měli podstoupit test Varior?

 • díky testu můžeme zvolit co nejefektivnější parodontitickou léčbu a nemusíme testovat více antibiotik, pokud ta první nezaberou
 • neléčená parodontóza může mít kromě ztráty zubů ještě mnohem závažnější následky. Má přímou souvislost s řadou onemocnění jako jsou onemocnění cév a srdce, artritida nebo diabetes.

Pro koho je test určen?

Test je určen pro odhalení časných stádií parodontitidy, pro potvrzení diagnózy u rozvinutých parodontitid, pro stanovení dalšího směru léčby a kontrolu jejího průběhu. Test se však uplatňuje i jako předoperační vyšetření před implantologickými, chirurgickými či jinými zákroky.

Jak často jít na dentální hygienu?

Pravidelné čištění doporučujeme 1x za 6 měsíců.

Jak probíhá ošetření?

 • Odstranění zubních povlaků.
 • Scaling – odstranění zubního kamene.
 • Polishing – odstranění pigmentací a zubních povlaků a zaleštění povrchu zubů pomocí buď leštících kartáčků v kombinaci s depurační pastou anebo přístrojem Air flow (za pomoci proudu vzduchu, leštícího prášku a vody dochází k odstraňování již zmíněných povlaků a pigmentací).
 • Fluoridace chrupu.
 • Instruktáž dentální hygieny.
 • Prevence proti paradentóze.
 • Zesvětlí zuby o jeden odstín.
 • Nejedná se o ultrazvuk.

LÉČBA PARODONTITIY PŘÍSTROJEM VECTOR

Šetrné a efektivní řešení parodontitidy může být provedeno pomocí moderních zubních technologií, jako je metoda VECTOR.

Metoda VECTOR využívá ultrazvukového nástroje, který jemně a citlivě čistí zubní kořeny, aniž by je poškrábal nebo obrušoval. Tento nástroj je doplněn o bílý leštící prostředek, který pomáhá odstraňovat bakterie a povlaky, zatímco kořeny zůstanou hladké. Nástroje se pohybují ultrazvukovou rychlostí a pracují šetrně, rovnoběžně s povrchem zubu.

Další výhodou metody VECTOR je použití speciální medicínské tekutiny, která se přivádí ke zubu během čištění. Tato tekutina umožňuje nástrojům intenzivněji čistit a odstraňovat bakterie a plaky z obtížně dostupných míst.

Důkladná a šetrná péče o zuby je klíčová pro prevenci parodontitidy. Pokud však již trpíte tímto onemocněním, metoda VECTOR může být velmi účinnou a bezbolestnou možností léčby. Po ošetření nejsou žádná omezení a můžete se vrátit ke svému běžnému jídelníčku. Zuby se stanou zdravějšími a silnějšími, zatímco riziko dalších komplikací se sníží. V případě podezření na parodontitidu se poraďte se svým zubařem, aby vám mohl nabídnout nejlepší možnou léčbu.

Pokud trpíte parodontitis, objednejte se co nejdříve na léčbu přístrojem VECTOR>>

Dentální hygiena Ústí nad Labem cena

Kompletní ceník najdete tady >>

dentální hygiena Petrovice

Kde nás najdete?

Dentální hygiena Ústí nad Labem

Petrovice 118
403 37 Petrovice (okr. Ústí nad Labem)

Sledujte aktuální informace a dění na našem FB >>