Zubní implantát – druhy

Zubní implantát – druhy

Existuje mnoho druhů zubních implantátů pro různé potřeby a situace v ústní dutině. V naší ordinaci provádíme všechny druhy zubních implantátů. Jaké má zubní implantát druhy?

Snímatelná zubní náhrada nesená teleskopy

Teleskopická protéza je snímatelná zubní protéza, která není fixována a musí být vyjmuta za účelem čištění. Jedná se o kombinaci implantátů (které dávají teleskopické protéze pevnou oporu) a protéz, která je na ně připevněna. Skládá se z pevné části, která je připevněna k implantátům a odnímatelné části, skutečné protézy.
Velkou výhodou oproti klasické plné protéze je, že teleskopická protéza je bez patra, má pozitivní účinek na dásně a snižuje riziko dalšího uvolňování zubů. Teleskopické korunky jsou neviditelné a umožňují pacientovi jíst a mluvit s jistým pocitem.

Výhody teleskopických protéz

Výhody teleskopických náhrad na implantátech:
 bezpečné zubní protézy bez viklání
 dobrá péče o implantáty prostřednictvím izolovaných implantátů
dobrý pocit v ústech, v případě, že lze vyrobit jako snímatelný můstek
možné opravy na připojené zubní náhrady
 většinou bezproblémová rozšiřitelnost, pokud je implantát ztracen
lze kombinovat se stávajícími zuby (hybridní teleskopická protéza)
Velkou výhodou teleskopických korun je možnost vytvářet velmi stabilní a funkčně dokonalé zubní protézy, a to i při zbývající zásobě pouze 2 až 3 zubů.

Postup při nasazování teleskopických protéz:

a) Zbývající zuby jsou připraveny.
b) Jsou odebrány obtisky.

c) Po zhotovení primárních korunek jsou jejich vnější stěny frézovány rovnoběžně za sebou;
V dalším kroku jsou sekundární korunky modelovány na hotových primárních korunkách a potom odlévány z kovu.
d) Po dokončení teleskopických korunek se vyrobí modelový odlitek (kovová protéza), ke kterému jsou sekundární části připájeny nebo slepeny.
K zhotovení teleskopické protézy je zapotřebí několik léčebných sezení.

zubní implantát druhy

Snímatelná zubní náhrada se zásuvnými spoji

Protéza se zásuvnými spoji je kombinovaná pevně snímatelná protéza, u které je jako spojovací prvek použita kotva s kuličkovou hlavou (kulovými čepy).
Na kotvě lze připojit celou protézu.
Spojení funguje podobně jako princip známý z knoflíku na oblečení. Na protéze je víčko, které lze umístit na hlavu kuličky a zaklapnout na místo.
Kotva s kuličkovou hlavou může být připevněna buď ke kořenu mrtvého zubu, nebo k implantátu.
Od klasických snímatelných náhrad se liší tím, že mnohem lépe drží a mají lepší estetiku.

Snímatelná zubní náhrada nesená lokátory

Lokátor je hotový spojovací prvek pro fixaci snímatelných náhrad na speciálních „zubních implantátech“.
Lokátor je spojovacím prvkem pro fixaci snímatelných protéz na implantátech, a tím zabraňuje viklání zubní náhrady, čímž je zubní technikou optimalizováno také žvýkání a mluvení.
Lokátor je implantátový systém pro připojení zubních protéz k implantátům a pracuje podobně jako bunda, kde stisknete cvočky spolu s cvaknutím, přičemž rameno implantátu by nemělo být zakryto dásněmi.

Samec je plochá kovová opěra (nosný sloupek) s vnějším kroužkem obsahující malou vnitřní drážku a středové vybrání. Třecí vložka z matrice ukotvené v protéze na ni zapadá. Lokátorový systém se používá k fixaci protézy na zubních implantátech pro bezpečné ukotvení protézy.
Tento typ protézy a dáseň lze dobře čistit. To ocení zejména starší lidé nebo lidé se špatnými motorickými dovednostmi, kteří mají problémy s čištěním zubů. Po určité době implantáty rostou společně s čelistí a mohou být plně zatíženy jako vaše vlastní zuby.

Ideální řešení pro stáří

Snímatelná zubní náhrada představuje jednoduché a nekomplikované implantologické řešení. Můžete je udržovat i ve stáří, nebo která lze upravit podle manuální zručnosti. Zejména starší, bezzubí pacienti jsou závislí na protéze. Této skupině pacientů se osvědčily implantáty pro podporu odnímatelné plné protézy. Protože motorické dovednosti starších pacientů mohou být omezeny a péče a čištění zubních protéz v ústech jsou obtížné, lze použít speciální upevňovací systémy.

Snadné použití

Pro fixaci protéz se doporučují retenční systémy, které lze uvolnit bez velkého úsilí (retenční
systémy s malými retenčními silami). Takzvané lokalizační systémy a systémy s magnetickými
kotvami jsou vhodné pro pacienty se sníženou pohybovou schopností. Protézy můžete bez
námahy nasadit nebo vyjmout.

Implantáty se 2 nebo 4 lokátory pro bezzubou čelist

Implantáty se 2 lokátory pro bezzubou čelist jsou kompletní protézy, nesené pouze dvěma lokátory (přidržovací prvky), které ukotvují snímatelné protézy na 2 implantáty. Tato metoda představuje účinné a udržitelné trvalé
řešení pro zcela bezzubou čelist, protože použité implantáty jsou schopny stabilně nést snímatelnou zubní protézu.
Lokátor se skládá z opěry, která je přišroubována k implantátu, a z matrice (kovového víčka), která zapadne do opěry, čímž se dosáhne pevného držení mezi protézou a čelistí.

Zuby vydají za více než tisíc slov!

Krásné a pečlivě upravené zuby opravdu způsobí to, že náš úsměv svítí a stojí za přitažlivostí, radostí a zdravím – a proto jsou vaší osobní vizitkou.
Aby byla zajištěna okamžitá obnova pomocí fixních protéz, musí být k dispozici dostatek čelisti. Pacienti se často vyhýbají vytváření kostí kvůli dlouhé fázi hojení a případným rizikům.
Koncept All-on-4 byl proto speciálně vyvinut pro bezzubé pacienty a umožňuje fixní, okamžitě odolnou obnovu pouze na čtyřech strategicky umístěných implantátech v čelistní kosti, i když existuje pouze malé množství čelistní kosti.

Cenově výhodné implantáty

To je cenově výhodný způsob, jak vás přiblížit k vaší touze po pevných zubech. Při postupu All-on-4 jsou obvykle dva implantáty zasunuty do přední čelisti a dva do boční čelistní kosti a navzájem spojeny zvláštním můstkem.
Tato konstrukce pak tvoří stabilní základ pro ukotvení pevných protéz ve formě implantátového můstku. Procházení zubních implantátů kolem citlivých struktur nervu a maxilárního sinusu vyžaduje mnoho zkušeností. Ve většině případů je také možný okamžitý dočasný most ve stejný den.
Takže zisk pro vás je obrovský.
Zatížení je menší, stejně jako množství času, a zvýšení kvality života okamžitě převáží nepříjemnosti léčby.

Implantáty s pevnými protézami pro bezzubou čelist

Tato pevná protéza (konstrukce můstku) je nesena na implantátech (4 – 6 ks) a nemůže být odstraněna, protože je stmelena na místě. Konstrukce můstku je vyrobena z keramiky a poskytuje bezpečné uchycení s umělými kořeny zubů (implantáty).
Konstrukce můstku podporovaná implantáty funguje jako přirozená sada zubů, nekroutí se
ani nechrastí a dá se o ni pečovat jako o přirozený zub se zubním kartáčkem, dentální nití
nebo ústním irigátorem, aniž by byla odstraněna.
Nabízí lepší žvýkací funkci než snímatelná protéza, zlepšuje výslovnost a zvyšuje pohodlí.

Zubní implantáty bez korunky

Zubní implantát je umělý kořen zubu, který má tvar šroubu a je vložen do čelisti. Lékař vkládá
implantáty během malé operace v lokální anestézii. Po několika týdnech nebo měsících je implantát pevně připevněn k čelisti. Doba hojení závisí na biologických vlastnostech kosti a na materiálních vlastnostech implantátu.
Zubní implantát nebo více zubních implantátů může nahradit chybějící zub chybějícím kořenem a několika zuby (jako základ pro zubní můstek) nebo všemi zuby (jako základ pro zubní protézu). Mezera 3 až 4 zubů může být velmi dobře uzavřena pomocí 2 implantátů a implantátového můstku.


Naše implantátové systémy

V naší stomatologické praxi se používají implantáty značky „Astra“ nebo „Lasak“. Tyto dva implantátové systémy se vyznačují perfektní funkčností, dlouhou životností a vysokou estetikou.
Implantáty LASAK patří mezi nejpoužívanější zubní implantáty v České republice. Zároveň se používají ve více než dvaceti zemích po celém světě (Německo, Švédsko, Dánsko, Španělsko, Polsko, Belgie, Tchaj-wan atd.).
Implantáty ASTRA se vyrábějí ve Švédsku a jsou v Evropě běžnější než implantáty LASAK. Oba implantáty jsou vyrobeny z titanu, dobře rostou do čelisti a jsou velmi dobře snášeny.
Titan jako materiál implantátu odolný proti korozi se vyznačuje vysokou biologickou kompatibilitou, vysokou odolností, nízkou hmotností, nízkou tepelnou vodivostí a neutrální chutí.

Celoživotní záruka

Na naše implantáty vám poskytujeme celoživotní záruku. Pokud implantát během této doby vykazuje poškození, které nebylo způsobeno pacientem, implantolog to opraví.


Rizika zubních implantátů

Rizika zubních implantátů jsou zvládnutelná a procento neúspěchu je také nízké. Kouření, cukrovka, neléčené onemocnění parodontu nebo onemocnění srdce nebo ledvin však zvyšují riziko nezdaru.
Obecně vyžaduje úspěšné zavedení implantátu dostatek kosti a pokud struktura není příliš měkká.

Zubní implantáty cena >>

Objednání na nezávaznou konzultaci ohledně implantátů >>

Sledujte aktuální dění také na Facebooku >>