Implantáty

Jaké je použití zubních implantátů?

Implantáty mají dvojí využití: umožní nahradit snímatelnou protézu pevným můstkem a odstraní nutnost broušení zdravých zubů kvůli zhotovení můstku. Jestliže chybí jeden zub nebo skupina zubů, implantáty opatřené korunkami nebo můstky chybějící zuby nahradí.

Jak se zubní implantát zavádí?

Zavedení implantátu se v žádném případě nemusíte obávat. Provádí se na zubařském křesle v místním znecitlivění, zaručujícím zcela bezbolestný průběh. Implantace jednoho implantátu trvá přibližně 30 minut. Po zákroku odcházíte domů. Pooperační obtíže jsou překvapivě mírné.

Implantát se ponechává vhojovat 3 měsíce, po tuto dobu není v ústech vidět. Vhojovací období slouží k tomu, aby se implantát s kostí pevně spojil.

Základní podmínkou úspěchu zavedení implantátu je dokonalá a trvale prováděná dentální hygiena. Podle pokynů lékaře a dentální hygienistky je třeba zuby a implantáty velmi důkladně čistit pomocí zubního kartáčku.

V opačném případě se implantát může z organizmu vyloučit. K dokonalému čištění bezprostředního okolí implantátu může být, po dohodě s pacientem, tvar zadních umělých zubů uzpůsoben, korunky nemusí přiléhat až k dásni. Tvar předních zubů je z estetických důvodů normální.

Cena implantátu:               od 12.000,- Kč

Korunka na implantát:      od 12.000,- Kč

Životnost implantátů: 90% implantátů je po 20 letech stále zcela intaktní.

Omezená implantace – po 2 až 6 týdnech léčení

Pozdější implantace – 3-4 měsíce po odstranění zubu

Implantát a čelistní kost, pouze malá kostní ztráta – 0,2 mm – v prvním roce implantace.